Қысқа мерзімді жоспар
Пәні:Дене шынықтыру |
Мектеп: Октябрдің 50 жылдығы атындағы ОМ. |
|||
Күні:
|
Мұғалімнің есімі:Калдиев Н.К. |
|||
Сынып: 5
|
Қатысқандар: Қатыспағандар:0 |
|||
Сабақтың тақырыбы:
|
Қауыпсіздік ережесі. Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын үйрету |
|||
Оқу мақсаты(мақсаттары) |
5.3.4.4.Денсаулықты нығайтужаттығулары барысында қауыпсіздік техникасынан хабардар болу. |
|||
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар: |
|||
Қауыпсіздік ережелерін сақтау. |
||||
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||
Қысқа қашықтыққа жүгіру |
||||
Кейбір оқушылар: Белгілі уақытта мәреге жету. |
||||
Жүгіру техникасын менгерді. |
||||
Бағалау критерийлері
|
1.Қауыпсіздік ережесін сақтайды. 2.Қысқа қашықтыққа жүгіріп шығу техникасын көрсете алдады. 3.Берілген мақсатқа жете алады. |
|||
Тілдік мақсат
|
Пәндік лексика және терминдер: |
|||
Жалау,сөре,мәре,ысқырғыш.секундамер. |
||||
Сыныптағы диалог/айтылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
||||
Жалауды сөреде көтеру,мәреге жету, ысқырғышпен ескерту |
||||
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||
Жоғарғы сөреге қалай дұрыс тұру керек? Жоғарғы сөреден дұрыс шығу керек? Басқа жолмен жүгірсе не болады? Мәреден қалай өту керек? |
||||
Құндылықтар
|
Жеңіл атлетика сабағында балалардын бір-біріне және мұғалімге деген құрметі,тәртібі. |
|||
Пәнаралық байланыс |
Физика-жылдамдықты анықтау Биология-ағза Математика-қашықтықты есептеу |
|||
Акт қолдану |
Плакат,видеоролик,интерактивтік тақта |
|||
Алдыңғы оқу |
Өткен тақырыпты қайталау; Женіл атлетика туралы жалпы мәлімет. |
|||
Сабақтың барысы
|
||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарлаған жаттығулар |
Ресурстар
|
||
10мин |
(Б) Фронталдық Сапқа тұру.Сәлемдесу рапорт қабылдау және сабақтың тақырыбын таныстыру. 1.Қатардағы жаттығу:оңға,солға бұрылу. 2.Қатардағы жүріс: -Қолды жоғары ұстап ,аяқтын ұшымен жүру. -Қолды желкеде ұстап, өкшемен жүру. -Қолды белде ұстап,тізені орташа бүгіп жүру. 3.Жеңіл жүгіріс: -тізені жоғары көтеріп жүгіру -аяқты артқа сермеп жүгіру -кібіртіктеп жүгіру 4. Жалпы дамыту жаттығулары. КБ Мұғалім бағалайды Дискриптор:Жүгіріс кезінде аяқты ұшымен басубіледі. Тізені жоғары көтеріп жүгіре алады. Оқушылар ағзаны негізгі сабаққа дайындау біледі.
|
Спорт залы. Мұғалімге уақыт өлшегіш,ысқырғыш ноутбук |
||
Сабақтың ортасы 27мин |
«Т» Джигсо Қауыпсіздік ережелерін сақтайды. Тапсырма Қауіпсіздік ережесіне сай кезекте тұру негізі Өз жолымен жүгіру ҚБ.Мұғалім бағалайды Дискриптор:Қауыпсіздік ережесін сақтай біледі Жүгіру тәртібін менгерді
2.Фронталдық Қысқа қашықтыққа жүгіре алады. Тапсырма Қысқа қашықтыққа жүгіре алады. (Ж)Сөреге қалай тұруын көрсетіп үйрету. Итерілетін аяғын дұрыс орналастыру. ҚБ. Өзін-өзі бағалайды Дискриптор:Төменгі сөреден шығутехникасын көрсете алады 60м қашықтыққа жүгіру кезінде өз жолымен жүгре біледі.(Жж)
3.«Ж» Белгілі уақытта мәреге жетті. Тапсырма 1.Қауыпсіздік ережесін сақтау 2.Қысқа қашықтыққа жүгіру. ҚБ. Өзін-өзі бағалайды Дескриптор:Қауыпсіздік ережесін сақтады, төменгі сөреден тәсілін менгерді. Өз жолымен жүгірді. Мәреден жүгіріп өте алады.
|
Бос кеңістік. Доп, таяқшалар. |
||
Аяқталуы (3мин)
Рефлексия |
Тақырыпты бекіту:Сабақты қорту Тыныс алу жаттығулары,Сапқа тұрғызу.Бағалау.Тапсырма беру,Келесі сабақтын тақырыпты айтып өту.
Оқушылар геометриялық фигуралармен бағалау, өте жасы 5 бұрыш , жақсы 4 бұрыш , орташа 3 бұрыш. |
|
||